HAKKIMIZDA

image

Uzman Klinik Psikolog Sezin ÇELİKKANAT

Psikoloji lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Burada Endüstri ve Örgüt Psikolojisi alanında yürütülen araştırmalara katkıda bulunmuştur. UPOD (Ulusal Psikoloji Öğrencileri Değişimi) programı ile Mersin Üniversitesi´ne giderek burada psikoloji eğitimleri almıştır. Şu an Klinik Psikoloji yüksek lisansının tez aşamasında olup ergen ve yetişkin psikolojik danışmanlığı yapmaktadır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimleri almıştır. Beck Anksiyete, Depresyon ve Umutsuzluk Envanterleri, Beier Cümle Tamamlama Testi, Porteus Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Goodenough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Louisa-Duss Psikanalitik Hikâyeler Testi, AGTE Testi, Bender Gestalt Testi, Minnesota Çoklu Kişilik Değerlendirme Envanteri (MMPI) uygulamaktadır.Misyon

Terapi eğitimlerini ve süpervizyonlarını tamamlamış, uzmanlığını almış bir psikolog olarak terapist-danışan işbirliği ile BDT ekolü çerçevesinde ihtiyacınız olan konularda Uzman Klinik Psikolog Sezin Çelikkkanat'tan psikolojik destek alabilirsiniz.

Vizyon

Etik ilkeler doğrultusunda psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

ÇALIŞMA ALANLARIMIZ

  BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ

  Dayandığı temel itibarıyla diğer psikoterapilerden farklı olan bilişsel terapinin tedavi uygulamaları süreç ve içerik olarak yapılandırılmıştır. Öncelikle kişinin güncel sorunlarına odaklanır, süre olarak daha sınırlı, ve daha çok sorun çözme hedeflidir. Bilişsel Davranışçı terapi sadece başvuranların güncel sorunlarını çözmez aynı zamanda bütün yaşamları süresince sorunlarını çözmekte kullanabilecekleri özel birtakım beceriler de öğretir.

  ÇİFT YA DA EVLİLİK TERAPİSİ

  Evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Örnek olarak; cinsel yaşamda karşılaşılan güçlükler, karşılıklı güven problemi, aldatma, ayrılma, boşanma gibi durumlar gösterilebilir.

  BİREYSEL TERAPİLER

  Bireysel terapi; kişilerin kendilerini, diğer insanları, ilişki kalıplarını ve ruhsal sağlığıyla ilgili iyi hissetmek için yaşamsal baş etme stratejileri geliştirmelerine yardımcı olur. Endişe/korku, bedensel imajla ilgili sorunlar başlıca bireysel terapi konularıdır.

  ÇOCUK VE AİLE TERAPİLERİ

  Çocuk terapisi, davranışlarında veya duygularında psikolojik güçlükler yaşayan çocuklara yardımcı olmak için uygulanan teknik ve metodlardır. Çocuk terapisinde en sık rastlanan sorunlar; öfke kontrolü, uyum ve davranış sorunlarıdır.

  CİNSEL TERAPİLER

  Cinsel terapi, cinsel sorunlar konusunda eğitim almış deneyimli psikiyatrist ve psikologlar tarafından cinsel sorunları olan birey ya da çiftlere uygulanan bir tür kognitif davranış tedavisidir. Cinsel sağlık, cinsel işlev bozuklukları vb...

  ERGEN TERAPİSİ

  Ebeveynlerin boşanması, hastalık, yas gibi zorlu yaşamsal geçiş dönemlerinde, travma, anksiyete, depresyon, bağımlılık, yeme bozuklukları, kendine zarar verme gibi durumlarda ergenlere profesyonel anlamda destek olan terapi türüdür.

  İLİŞKİ TERAPİSİ

  İllişki terapisi; birbirleriyle ilişki içinde olan bireylerin yaşadığı iletişim güçlüğü, duygusal kopukluklar, öfke patlamaları, aldatma, cinsel isteksizlik ve benzeri konulardaki problemler üzerinde çalışan terapi türüdür.

  Kendinizi kötü mü hissediyorsunuz?

  Eğer cevabınız ''EVET'' ise bize soru sorabilirsiniz.

  SORU SORUN